Dikemas kini setiap hari dagangan

Harga Sawit Hari Ini

Harga FCPO (niaga hadapan minyak sawit mentah) Bursa Malaysia — 19 Oktober 2026

Harga Penutup FCPO (Jan'27)
RM 4,769▲ 150 (3.25%)
satu tan metrik • Bursa Malaysia Derivatives
Bias: Bullish
Buka
RM 4,727
Tinggi
RM 4,785
Rendah
RM 4,681
Volum (lot)
42,457

Carta 30 Hari Dagangan Terakhir

RM 4,7691 September 202619 Oktober 2026

Harga FCPO 10 Hari Terakhir

TarikhPenutup (RM)Perubahan
19 Oktober 20264,769+150
16 Oktober 20264,619-81
15 Oktober 20264,700+18
14 Oktober 20264,682+45
13 Oktober 20264,637+45
12 Oktober 20264,592-69
9 Oktober 20264,661+137
8 Oktober 20264,524-36
7 Oktober 20264,560-64
30 September 20264,624-40

Data MPOB Terkini

Laporan bulan Ogos 2026 — penggerak utama harga sawit

🏭
2.82 juta
Stok Penutup CPO (tan metrik)
🌴
1.82 juta
Pengeluaran CPO (tan metrik)
🚢
1.30 juta
Eksport CPO (tan metrik)

Stok tinggi cenderung menekan harga; stok rendah menyokong harga. Lihat data penuh stok, pengeluaran dan eksport di halaman MPOB Fundamentals.

Ulasan Pasaran Hari Ini

FCPO Market Insight - 2026-10-19 1. MARKET OVERVIEW - Bias: Bullish - Kontrak rujukan Jan'27 dibuka pada 4,727, tinggi 4,785, rendah 4,681, dan ditutup pada 4,769 (volum 42,457 lot, kedudukan terbuka 58,544). Harga meneruskan trend bullish, menuju kenaikan mingguan terbesar dalam dua bulan, didorong lonjakan eksport Malaysia. 2. FUNDAMENTAL STORY - Eksport: AmSpec mencatatkan 785,564 MT (15 hari pertama Okt) +58.33% MoM; ITS mencatatkan 802,481 MT (15 hari pertama Okt) +43.23% MoM. Lonjakan ini didorong pembelian lebih kuat dari India (stok sebelum Diwali), Eropah dan Afrika. - Pengeluaran: MPOB Sep'26 2,116,950 MT, +16.48% MoM. Stok MPOB turut melonjak +24.54% MoM kepada paras rekod 3,510,896 MT, manakala eksport MPOB -12.13% MoM. - Nota utama: Walaupun stok September mencecah rekod, kadar eksport awal Oktober yang kukuh sedang mengatasi tekanan lebihan inventori dan menyokong reli ha…

Soalan Lazim Harga Sawit

Berapa harga sawit hari ini?

+

Harga penutup FCPO (niaga hadapan minyak sawit mentah) di Bursa Malaysia pada 19 Oktober 2026 ialah RM4,769 satu tan metrik (kontrak Jan'27). Harga ini dikemas kini setiap hari dagangan selepas pasaran tutup.

Apa beza harga FCPO dengan harga sawit MPOB?

+

FCPO ialah harga niaga hadapan (futures) CPO yang didagangkan di Bursa Malaysia Derivatives — harga rujukan dunia untuk minyak sawit dan penanda aras utama harga sawit harian. Harga MPOB pula ialah harga purata fizikal CPO tempatan yang dilaporkan secara bulanan. Kedua-duanya bergerak seiring tetapi tidak semestinya sama.

Bila harga FCPO dikemas kini?

+

Pasaran FCPO dibuka Isnin hingga Jumaat dalam tiga sesi: pagi (10:30–12:30), petang (14:30–18:00) dan malam (21:00–23:30). Halaman ini memaparkan harga penutup harian beserta ulasan pasaran.

Macam mana nak trade FCPO?

+

Anda perlu membuka akaun niaga hadapan melalui broker berlesen Bursa Malaysia. Lihat panduan penuh kami di halaman Buka Akaun FCPO — kami bantu dari pendaftaran sehingga trade pertama anda.

Nak Trade Pergerakan Harga Sawit?

Buka akaun FCPO dengan bimbingan penuh — analisis harian percuma dan sokongan dari hari pertama.

Kongsi di WhatsApp
Nak bimbingan peribadi?

Buka akaun FCPO dengan remisier CGS — margin istimewa, sokongan, & akses dashboard analisis. Tinggalkan WhatsApp, kami bantu anda terus.

Buka Akaun

Pendidikan & analisis sahaja, bukan nasihat pelaburan. Dagangan niaga hadapan berleveraj berisiko tinggi — anda boleh rugi melebihi modal. Prestasi lampau bukan jaminan masa depan.

Amaran Risiko: Dagangan niaga hadapan (futures) melibatkan risiko kerugian yang tinggi dan tidak sesuai untuk semua pelabur. Kerugian boleh melebihi deposit margin asal anda. Prestasi lampau bukan jaminan prestasi masa hadapan. Kandungan di laman ini adalah untuk tujuan pendidikan dan maklumat sahaja, dan bukan nasihat pelaburan. Pastikan anda memahami sepenuhnya risiko yang terlibat sebelum berdagang, dan dapatkan nasihat profesional jika perlu.